Jak jsem se stal hráčem

9. duben 2013 | 20.06 |

press-start
Myslím, že by nebylo od věci napsat sem něco o tom, jak jsem se stal hráčem a co mně na tom vlastně tak baví. Na úplné začátky si dnes už jen matně vzpomínám, nicméně pokusím se to popsat. Psal se rok 1992, bylo mi právě 7 let a k mému štěstí, si můj bratr (který právě studoval na vysoké škole), koupil domů počítač. A to ne jen tak ledajaký, byl totiž černobílý a velmi výkonný! Jestli si dobře pamatuji, jednalo se o 386SX, mělo to tuším 1MB RAM a 10MB HDD! A taky se dal zamknout klíčem :) Přesně už si nevzpomínám co mně na tom tak upoutalo, ale asi to, že mně před to bratr posadil a spustil hru. Nevím už jaká to byla (stydím se), ale vím, že na mně velmi zapůsobila. Dokonce tolik, že jsem chtěl hned další Vánoce mít svůj vlastní počítač. Problém byl, že bratra tato sestava stála něco kolem 20 tisíc korun, což byla na svoji dobu částka nemalá. Inu, co čert nechtěl. Mamka se za míma zádama domluvila s bráchou a počítač od něj odkoupila za cenu poloviční a hádáte správně, další rok jsem měl klíček od něj pod stroměčkem a tím začala moje herní éra. Pocit co jsem měl z takového daru, jsem už nikdy neměl, bylo to božské. Sice od toho dne šla škola, sport a všechny ostatní věci kolem, ale to mi nevadilo, protože jsem právě kopíroval horkou novinku Wolfensteina 3D na HDD. Mimochodem původní 10MB velký disk, jsem stihl bratrovi ještě před tím, než to prodal zničit(dodnes nevím jak, holt příkazové řádky nebyl můj koníček ze začátku), takže ho vyměnil za větší, tuším 20MB, no a to už bylo panečku něco. No když jsem zrovna nehrál Wolfa, byl to Prehistorik, nebo první Test Drive.

615x200-ehow-images-a04-fc-2t-
K mému štěstí moje matka vlastnila trafiku...Ano, hádáte správně, dostal jsem se totiž k prvnímu hernímu časopisu a něco ve mně mi říkalo, že se závislosti na hrách už asi nezbavím :) A zatím mám pravdu :-D Tuším, že to byl právě Excalibur co jsem poprvé četl..Číst o hrách bylo něco jako zakázané ovoce, tenkrát to nebyla taková sranda jako dnes, lidi sedící před bednou byly totiž pro ty normální lidi blázni. A tak mi ze začátku nebylo jasné, jak je možné, že o tom někdo píše :) Nicméně pak vyšlo první číslo Levelu, mého nejvěrnějšího magazínu o hrách! U nějž jsem zůstal dodnes. Mám všechny čísla a každé zvlášť a hlavně ty starší kousky ve mně vyvolávají krásné vzpomínky :) Navíc je to taky jeden z důvodů, proč jsem začal psát tento blog. 
oldgames2
Pak si také pamatuji, že jsem si jednou našel čas a sedl jsem si i k TV, na kterou jsem prostě zanevřel :) A uviděl jsem tam pořad, ten se jmenoval Game Page a je to také jeden z milníků mého života.

Když se dnes zpětně ohlížím za staršímy díly, musím se smát :) Bylo super, když ještě internet nebyl v každé domácnosti a lidé třeba nevěděli co znamená slovo strategie, nebo Direct X :) A jediné místo kde bylo možné to zjistit bylo buď samoukou, nebo v okénku otázek v Game Page. Kde se hráči ptali a pořad jim odpovídal :) Dnes si každý všechno vygooglí a je chytrej až za roh, ale co už, tak to prostě chodí :) A já jsem rád, že jsem si touto dobou mohl projít, možná proto si her o to víc vážím. Začal jsem také jezdit na různé LANparty, kde jsem se jednak mohl dostat k novým hrám, ale také k novým přátelům, bez netu to bylo těžké.
gaming-28646-1680x1050
Jelikož si myslím, že začínám trošku nudit, původně krátkým článkem, tak to urychlím :) Když tak nad tím totiž přemýšlím, bylo by toho opravdu hodně a mám vlastně svůj nový blog, kde to můžu postupně časem všechno rozebrat v dalších článcích o mně a o tom, co jsem zažil, jak to na mně působilo a tak dále :) Ve zkratce ještě tedy o mích dalších strojích, které byly:, 486 DX 45Mhz, AMD K6, (který měl tuším 233Mhz), AMD Duron 600Mhz, AMD Athlon 1.2Ghz, AMD Barton 2500+ a další.
Intel-AMD-Nvidia-logos
Ptáte se, kde je Pentium? No..Byl to sen, strašně drahej sen. AMD nebylo tak dobré, ale bylo celkem levné, takže jsem si jej mohl dovolit. No a pak se to stalo, koupil jsem Intel Core2Duo na 1.80Ghz, co pro mně byla věc nevídaná bylo to, že to mělo 2 jádra!!!! To jsem nežral...Dneska je lidem málo jader osm :) Ale to nevadí..No a tuto sestavu, ač je pro dnešní dobu už téměř nepoužitelná, pravidelně upgraduji, nicméně minulý rok jsem udělal poslední, myslím, že dál už to nemá cenu a tak nějak se poohlížím po něčem lepším. Pokud Vás článek alespoň trošku zaujal, nezapomeňte jej ohodnotit, či okomentovat, budu moc rád. Jak jsem psal výše, pokusím se můj život rozdělit na více článků, protože si myslím, že se to do jednoho textu prostě vepsat nedá. Berte toto jako takové zaokrouhlené zkrácené vydání, aby jste měli tak trošku přehled o tom, kdo, nebo co vlastně jsem.

Honzek (Jan Maršík)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.43 (7x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Jak jsem se stal hráčem kali 24. 03. 2013 - 14:44
RE(2x): Jak jsem se stal hráčem darthmarsa 24. 03. 2013 - 14:52